سوالات متداول آموزگاران زبان

شکل تصویر یک

تیسول ایران یک سازمان تأیید عضویت  استاندارد TESOL & ESL است. آموزش مربیان TESOL از طریق استاندارد دیپلم TCCT انجام می شود. اساتید ESL با استفاده از بنیاد یا استانداردهای پیشرفته TESOL گواهی می شوند. گروه های علاقه ویژه SIGs در آموزش انگلیسی انگلیسی TAE ، تجارت انگلیسی TBE ، موضوعات علمی TAS یا آموزش انگلیسی به کودکان متمرکز است. همه برنامه ها به زبان های انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیایی ، عربی ، چینی ، ژاپنی و کره ای در دسترس هستند.

 • تیسول ایران چیست؟

  یکی از محبوب ترین و رایج ترین مدارک بین المللی تدریس زبان مدرک تیسول (TESOL) است معنی کلمه تیسول در واقع، تدریس انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی، تمرکز بر آموزش زبان آموزانی دارد که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست.همچنین تدریس الگوی آموزشی تیسول برای زبان های دیگر مثل فرانسه، عربي، روسي، کره اي، و ژاپني نیز وجود دارد که در آکادمی تیسول ایران با برگزاری همه دوره ها می‌توانید مدارک بین المللی زبان خود را دریافت کنید.آزمون‌ها تیسول معیارو مدرک دقیق و معتبر در سطح جهان برای سنجش دانش زبانی اساتید مدرس زبان است.

 • تفاوت های TESL ، TEFL و TESOL چیست؟

  TESL به برنامه های "آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم" در کشورهای انگلیسی زبان برای دانش آموزانی که زبانهای دیگر آنها انگلیسی نیست ، اشاره دارد ، مانند برنامه هایی در بخش انگلیسی کانادا و ایالات متحده. TEFL به برنامه های "آموزش انگلیسی به عنوان زبان خارجی" در کشورهایی اشاره دارد که انگلیسی زبان اصلی نیست. TESOL که مخفف "آموزش انگلیسی به سخنرانان سایر زبانها" است ، یک نام کلی برای رشته های آموزشی است که شامل TESL و TEFL است. به عبارت دیگر ، معلمان معتبر TESOL واجد شرایط کار در کانادا ، ایالات متحده آمریکا یا بین المللی در آسیا هستند. در حالی که معلمان دارای گواهینامه TEFL واجد شرایط تدریس در آسیا یا اروپای شرقی در کشورهایی هستند که انگلیسی زبان اول آنها نیست. و معلمان مجاز TESL ممکن است ESL را در کانادا یا ایالات متحده آمریکا و انگلیس تدریس کنند در حالی که گواهینامه های آنها برای تدریس در کشورهای غیر بومی زبان مانند چین یا کره جنوبی طراحی نشده است. اگرچه بیشتر مدارس و معلمان ممکن است از چنین راهنمایی پیروی نکنند ، این قاعده کلی است.

 • برای آموزش ESL / EFL به چه نوع مدارکی احتیاج دارم؟

  الزامات خاص مشاغل و کارفرمایان است. همچنین ممکن است از موقعیتی به موقعیت دیگر بسیار متفاوت باشد. بسته به موسسه ، به طور کلی صحبت می شود ، حداقل مدرک آموزش انگلیسی در مدارس زبان خصوصی در سراسر جهان گواهی TESOL یا TEFL است و در بیشتر کشورها (نه همه) ، کارفرمایان نیز به مدرک کارشناسی نیاز دارند. اگر مدرک کارشناسی ندارید و هنوز می خواهید ESL را تدریس کنید ، توصیه می شود یک دیپلم TESOL (450 ساعت) را به جای یک گواهینامه (استاندارد استاندارد 150 ساعته) یا (300 ساعت استاندارد پیشرفته) تکمیل کنید. بسته به محل اشتغال مورد نظر شما ، نیاز به تعداد ساعات تحت پوشش دوره شما متفاوت است. در حالی که یک گواهی TESOL با 150 ساعت آموزش برای کار در مدارس زبان پکن و مغولستان برای کار در برنامه JET به اندازه کافی مناسب است ، برای کار در برنامه JET ، ژاپن به یک برنامه دیپلم TESOL 450 ساعت نیاز دارد و نیاز به وزارت آموزش هنگ کنگ 250 ساعت است. به علاوه مدرک لیسانس. برای کار در LINK انتاریو ، الزام تصویب TESL انتاریو است ، در حالی که برای کار در مدارس زبان خصوصی ، گواهینامه پیشرفته TESOL با مدت زمان 300 ساعت به طور گسترده پذیرفته شده است. اهداف دانشگاهی نیز مهم هستند. اگر کسی قصد دارد یک مدرک کارشناسی ارشد در آموزش و پرورش یا Ph.D دریافت کند. در آموزش و پرورش ، بهتر است یک دیپلم تحصیلات تکمیلی را تکمیل کنید و اعتبارات تحصیلی را نسبت به مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنید تا گواهینامه TESOL. اگرچه یک گواهینامه TESOL برای اهداف استخدام مناسب است ، اما برای پیشرفت تحصیلی ، دیپلم تحصیلات تکمیلی در TESOL می تواند مناسب تر باشد.

 • اگر مدرک تحصیلی من در رشته ای غیر از TESOL باشد ، آیا من به مدرک دیگری نیاز دارم؟

  بیشتر مشاغل TESL / TEFL حداقل به برخی از سوابق تحصیلی TESOL یا یک رشته مرتبط در آموزش ، انگلیسی و زبانشناسی نیاز دارند. اگر مدرک شما در یک رشته غیر مرتبط باشد ، ممکن است دیپلم یا دیپلم تحصیلات تکمیلی را در TESOL تکمیل کنید. اگر مدرک تحصیلی شما در یک زمینه مرتبط باشد ، یک گواهینامه بنیاد TESOL می تواند شروع خوبی باشد. اگر شما اصلاً مدرک ندارید اما چند سال دانشگاه را پشت سر گذاشته اید و فارغ التحصیل نشده اید ، ما برنامه دیپلم TESOL را پیشنهاد می کنیم.

 • گواهینامه TESL ، TEFL ، TESOL ، دیپلم TESOL یا PGD در TESOL چیست؟

  برنامه های گواهینامه مقدمه و اساس آموزش ESL را فراهم می کنند. برنامه های صدور گواهینامه که بیشتر از طریق کالج های خصوصی سازماندهی می شوند به مدت 3 تا 4 ماه (150 ساعت تا 350 ساعت) هستند. دیپلم ها یا دیپلم های تحصیلات تکمیلی در سطح دانشگاه رویکرد عمیق تری به آموزش ESL ارائه می دهند و تکمیل آنها می تواند دو تا چهار ترم طول بکشد. این اعتبارات اغلب در مقطع کارشناسی ارشد قابل استفاده هستند.

 • چه دوره های از طریق سمینارهای آنلاین کوتاه مدت ارائه می شود؟

  ارائه دهندگان گواهینامه مستقل مبتنی بر سمینار که به طور کلی کوتاه مدت هستند (یک یا دو آخر هفته) عمدتا غیر معتبر هستند و در آمریکای شمالی یا بین المللی شناخته نمی شوند. اکیداً توصیه می شود که تصور نکنید می توان دانش و گواهینامه ها را از طریق وبینارهای آنلاین کوتاه مدت (یک تا سه روز) از سازمان هایی که ادعا می کنند با TESOL / TESL یا TEFL مرتبط هستند خریداری کرد. کارفرمایان این تفاوت را می دانند و به احتمال زیاد متقاضیانی را با کمتر از 120 ساعت آموزش که شامل حداقل 50 ساعت تمرین عملی باشد استخدام نمی کنند. TESOL کانادا گواهینامه بنیاد TESOL خود را با 150 ساعت و گواهینامه پیشرفته TESOL خود را با 300 ساعت آموزش ارائه می دهد ، بسیار بالاتر از بیشتر استانداردهای دیگر. برنامه Advanced دارای 150 ساعت نظریه و 150 ساعت تمرین آنلاین است. در کلاسهای تدریس عملی در بعضی از مکانها نیز موجود است.

 • چگونه می توانم برنامه آموزش معلمان را در منطقه خود پیدا کنم؟

  تیسول ایران لیستی از موسسات ارائه دهنده برنامه های معتبر را نگهداری می کند. این لیست یک منبع آنلاین است که تقریباً 58 مدرسه خصوصی ، کالج و دانشگاه در ایالات متحده ، چین ، ترکیه ، کاستاریکا ، جمهوری دومنیکن ، هائیتی ، ژاپن ، قطر ، مکزیک و کانادا و ایران را شامل می شود.

 • من مدرک و گواهی TEFL یا TESL ندارم ، اما دوست دارم ESL یا EFL را تدریس کنم. چه فرصت های شغلی وجود دارد؟

  هزاران فرصت در سراسر جهان در دسترس است. اگر در TESOL آموزش ندیده اید و قصد دارید موقعیت پولی را جستجو کنید ، به احتمال زیاد دستمزد کم ، مزایا و ساعات طولانی پیدا خواهید کرد و یا حتی ممکن است اصلا پیشنهادی دریافت نکنید. برای دریافت پیشنهادات مناسب شغلی و حقوق منظم ، باید یک برنامه گواهینامه TESOL را بپذیرید که برای مدیران کشوری که در آن برای یک موقعیت آموزشی درخواست می کنید ، قابل قبول است. اگر مدرک تحصیلی ندارید ، هنوز مشاغلی وجود دارد که می توانید برای آنها درخواست دهید ، اما بدون داشتن دیپلم TESOL یا گواهینامه ، دریافت هر گونه پیشنهاد دشوارتر است.

 • اگر انگلیسی زبان اول من نباشد اما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشم ، آیا باز هم می توانم ESL تدریس کنم؟

  قطعا! برخی از کارفرمایان ESL / EFL ممکن است کسی را که به زبان مادری دانش آموزان و به انگلیسی تسلط دارد یا کسی که تجربه یادگیری انگلیسی به عنوان زبان دوم را داشته باشد ترجیح دهند. در جامعه جهانی و جهانی کانادا ، تقریباً 50٪ از معلمان غیر بومی زبان هستند. تیسول ایران تبعیضی را که بر اعضای ما تأثیر بگذارد ، از جمله تبعیض بر اساس زبان اول ، مذهب ، جنسیت ، نژاد یا ملیت ، تحمل نمی کند.

 • آیا برای تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور نیاز به صحبت به زبانهای دیگر (چینی ، اسپانیایی و غیره) هستم؟

  گفتن زبان دوم لزوماً برای به دست آوردن جایگاه آموزشی لازم نیست ، اما دانستن زبانها و فرهنگهای دیگر مفید است. اگر در کشوری غیر انگلیسی زبان زندگی و کار می کنید ، ممکن است نیازی به صحبت با زبان آن کشور نباشید ، اما اگر زبان محلی را بیاموزید اقامت خود را راحت تر و پاداش آور تر خواهید دید.

 • کدام کشور بیشترین مشاغل موجود را دارد؟

  از آنجا که هیچ ارگان واحدی بر تمام مشاغل ESL در سراسر جهان حاکم نیست ، هیچ آماری برای اینکه کدام کشورها بیشترین شغل را دارند ، وجود ندارد. با این حال ، اگر منطقه ای مورد سوال باشد ، بیشتر مشاغل بین المللی تدریس ESL به آسیا و آسیای میانه اشاره دارند. برای مشاهده لیست مشاغل ، لطفاً به صفحه مشاغل و مشاغل آنلاین تیسول ایران مراجعه کنید.

 • آیا تیسول ایران موقعیت شغلی ارائه می دهد؟

  تیسول ایران نه خدمات استخدام برای معلمان و نه خدمات استخدام برای کارفرمایان ارائه می دهد. صفحه مشاغل و مشاغل تسول ایران منابع زیادی در اختیار متقاضیان شغل دارد ، از جمله بولتن الکترونیکی آنلاین ، شبکه خبری ماهانه و نمایشگاه شغلی که در کنفرانس سالانه IATEFL برگزار می شود..

 • پردازش درخواست عضویت من چه مدت طول می کشد؟

  گرچه درخواست و پرداخت شما می تواند همزمان باشد ، پردازش گواهی عضویت و ارسال آن به شما دو تا سه هفته طول می کشد.

 • عضویت برای معلمان و دانشجویان شامل چه مواردی است؟

  • TESOL (برنامه 20 ساعته) ، • آموزش TEC انگلیسی به کودکان (برنامه 10 ساعته) • TBE آموزش تجارت انگلیسی انگلیسی (برنامه 10 ساعته) • TAE Teaching Academic English (برنامه 10 ساعته) • TFSOL (برنامه 20 ساعته) • آموزش زبان فرانسه به کودکان توسط TFC (برنامه 10 ساعته) • Francais d’affaires (برنامه 10 ساعته) • پیشنهادات تحصیلی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی • ارسال شغل از طریق بولتن الکترونیکی • ژورنال ماهانه • تحقیق و گزارش کنوانسیون سالانه • اعتبارنامه ها و نمایندگی های بین المللی در پنج قاره • دسترسی به منابع آنلاین ، برنامه های درسی و فعالیت های مکالمه • اخبار ماهانه در مورد ارتقا TESOL

 • اگر من عضو تیسول ایران هستم ، آیا عضویت من در تمامی مراکز تیسول معتبر است؟

  بله ، بسته به اقامت شما ، عضویت تیسول به طور خودکار شما را در TESOL Québec ، TESOL Ontario ، TESOL N.B ، TESOL N.S ، TESOL B.C. ، TESOL نیویورک ، TESOL لس آنجلس ، TESOL آسیا و TESOL چین در پکن ثبت نام می کند. در صورت تمایل به عضویت TESOL International یا IATEFL ، می توانید مستقیماً از آنها درخواست کنید. عضویت جهانی از طریق عضویت در تیسول ایران حاصل می شود.

 • چگونه یک کارفرما می تواند تأیید کند که من عضو معتبر تیسول ایران هستم؟

  کارفرمایان ، موسسات و سازمانهای دیگر می توانند با برسسی صفحه معلمان معتبر ما این تاییدیه را دریافت کنند. به روزرسانی دوره ای لیست اعضا بصورت آنلاین در دسترس است.

 • آیا عضویت قابل انتقال است؟

  خیر. عضویت فردی است و غیرقابل انتقال است ، حتی اگر مدرسه یا شخص دیگری هزینه عضویت شما را پرداخت کرده باشد.

 • آیا موسسه من می تواند عضو TESOL شود؟

  بله ، موسسات می توانند به اعضای موسسه معتبر تیسول ایران تبدیل شوند به زودی موسسات معتبر زیر مجموعه تیسول ایران در صفحه ای مجزا اعلام میگردد.

 • آموزش TESOL / TESL / TEFL من از یک برنامه شناخته شده تیسول ایران نیست. چگونه می توانم عضو تیسول ایران شوم؟ (برنامه TASE)

  راه حل هایی وجود دارد. متقاضیانی که دوره های آموزشی آنها در یک موسسه غیر معتبر TESOL بوده می توانند اسناد آموزشی ، خلاصه دوره های TESOL و خلاصه ای از تجربیات قبلی تدریس خود را ارائه دهند. سپس آنها می توانند به "ارزیابی پیشرفته ایستاده از معلمان - TASE" مراجعه کنند. پس از ارزیابی کامل ، گواهینامه TESOL Canada می تواند براساس تجربه قبلی تدریس ، اعتبار عملی ، روش شناسی ، اعتبار تحقیق و انتشار و سایر تحصیلات دوره کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی ارائه شود. برای واجد شرایط بودن برای دریافت گواهینامه ، متقاضیان باید آزمون TESOL Canada Board Board TCBE را بگذرانند. هزینه ارزیابی TASE رایگان است. با این حال ، آزمون بورد و گواهینامه ها هزینه پردازش دارند..

 • اگر من دارای مدرک تحصیلی و تجربه تدریس با کودکان هستم ، آیا می توانم مجوز TESOL iran را دریافت کنم؟

  بله. شما دو گزینه دارید. گزینه A) ثبت نام در برنامه صدور گواهینامه TESOL iran Diploma Standard TCCT 450 ساعته که برای آموزش به بزرگسالان و کودکان در نظر گرفته شده است. TCCT شامل آموزش ESL بزرگسالان ، بنیاد TESOL ، انگلیسی آموزش دانشگاهی TAE ، آموزش انگلیسی تجارت انگلیسی TBE و آموزش انگلیسی TEC به کودکان است. گزینه ب) ثبت نام در TEC انگلیسی به کودکان که می تواند به طور مستقل به عنوان یک گواهینامه جداگانه مورد مطالعه قرار گیرد. TEC برای مشاغل خارج از کشور در آموزش انگلیسی به کودکان در نظر گرفته شده است. .

 • آیا می توانم تجربه تدریس و تمرین خود را بصورت آنلاین کامل کنم؟

  بله ، امکان تکمیل آموزش عملی از طریق پورتال آموزش الکترونیکی TESOL کانادا وجود دارد. پورتال های مختلف آموزش و یادگیری آنلاین معرفی می شوند.

 • آیا تحصیلات TESOL من به عنوان اعتبارات کلاس K-12 یا سایر سیستم های مدارس دولتی محسوب می شود؟

  خیر. آموزش TESOL برای مدارس دولتی تحت مجموعه سیستم های آموزش و پرورش یا مدارس مدرسه منظور نشده است. TESOL به بزرگسالان بیش از 16 سال و نه برای کودکان و نوجوانان در کانادا آموزش می دهد. اگرچه در بعضی از کشورها ممکن است معلمان TESOL به جوانان و همچنین بزرگسالان آموزش دهند و کلاسهایی را در مدارس دولتی برگزار کنند ، اما مدارس دولتی کانادا رویکردهای بسیار متفاوتی از طریق کالج معلمان و هیئت های مدارس دارند.

 • در صورت داشتن CELTA ، آیا می توانم از TESOL کانادا گواهینامه بگیرم؟

  بله ، لطفاً به برنامه "ارزیابی پیشرفته معلمان پیشرفته" TASE مراجعه کنید.

 • تفاوت بین عضویت و گواهینامه معتبر چیست؟

  عضویت TESOL در ایران، اعتبار جهانی به تحصیلات ، تجربه کاری و مدارک TESOL شما را اضافه می کند. خواه از یک موسسه معتبر TESOL کانادا فارغ التحصیل شوید یا از برنامه غیر معتبر فارغ التحصیل شوید ، عضویت TESOL ایران همیشه شناخت اضافی مورد نیاز در جامعه جهانی TESOL را اضافه می کند. اعضا می توانند برنامه TASE را طی کنند و پس از تأیید ، "گواهینامه های عضویت" خود را دریافت کنند. اعضا دارای امتیازات به روزرسانی دوره های تخصصی و ویژگی های اضافی عضویت هستند. برنامه عضویت برای مشاغل آینده و مشارکت فعال در جامعه جهانی TESOL بهترین است.

 • در صورت گم کردن گواهی ، آیا می توانم گواهی جدید صادر کنم؟

  بله ، اگر گواهینامه اولیه شما از طریق یک موسسه وابسته به TESOL کانادا بود ، ما به طور معمول تمام سوابق را به مدت پنج سال نگه می داریم. در چنین حالتی صدور مجدد گواهی ممکن می باشد.