آزمون ITBE

شکل تصویر یک

آزمون ITBE برای ارزیابی دانش آکادمیک و مهارت های تدریس داوطلبین  و اعتبار سنجی TESOL ایران است. روند ارزیابی فارغ التحصیلان TESOL یک قدم در استاندارد سازی آموزش TESOL و ESL در ایران و خارج از کشور است. رهبران آموزشی قوی تر و معلمان ماهرتر از طریق استانداردهای بالاتر و ارزیابی های کارآمدتر شکل می گیرند. گواهینامه های آزمون فارغ التحصیلی ITBE گواهینامه های اعتبارسنجی TESOL و گواهینامه های معادل سازی TESOL به فارغ التحصیلان دوره های تیسول ارائه می شود که در کلیه موسسات TESOL معتبر است.آزمون فارغ التحصیلی ITBE بصورت آنلاین و در مدارس شناخته شده و مورد تایید آکادمی تیسول ایران برگزار می‌‌ شود.

آزمون فارغ التحصیلی ITBE

آزمون itbe برای فارغ تحصیلان بومی و غیر بومی و دارای تجربه و بدون تجربه تدریس مورد نیاز است.

فارغ التحصیلان بین المللی

مدارک دانشگاهی که در خارج از ایران تکمیل شده اند باید از طریق وزارت معارف استان محلی یا معادلات کبک در مونترال روند معادل سازی کانادا را دنبال کنند. پس از تأیید ، می توانید به برنامه TASE مراجعه کنید. پس از اتمام مراحل TASE ، برای دریافت گواهینامه اعتباربخشی اکنون باید در ITBE ثبت نام کنید.

معلمان معتبر تیسول

خواه این آموزش در موسسات غیر معتبر TESOL باشد یا در کالج های معتبر TESOL ، متقاضیان می توانند به ITBE مراجعه کنند. فارغ التحصیلان مجاز مدارس TESOL ایران یا در کانادا یا خارج از کشور به ارزیابی TASE نیازی ندارند. فارغ التحصیلان برنامه های غیر معتبر قبل از اقدام به ITBE نیاز به تکمیل TASE دارند.

معلمان باتجربه

ارزیابی دائمی معلمان فرایندی است که از طریق آن تیسول ایران می تواند تجربیات قبلی تدریس متقاضیان را نسبت به اتمام برنامه صدور گواهینامه TESOL ارزیابی و اعتبارسنجی کند. پس از اتمام TASE ، برای تأیید صلاحیت و تأیید صلاحیت ، معلمان باید در آزمون بورد تیسول ایران قبول شوند.

گواهینامه و عضویت اعتبارنامه TESOL کانادا شامل موارد زیر است

دوره های به روزرسانی در TESOL (برنامه 20 ساعته) ، آموزش انگلیسی TEC به کودکان (برنامه 10 ساعته) ، آموزش تجارت انگلیسی TBE (برنامه 10 ساعته) ، انگلیسی آموزش دانشگاهی TAE (برنامه 10 ساعته) ، TFSOL (برنامه 20 ساعته) ، آموزش TFC فرانسوی به کودکان (برنامه 10 ساعته) ، کارفرمایان فرانسه (برنامه 10 ساعته) ، پیشنهادات تحصیلی برای برنامه های تحصیلات تکمیلی ، ارسال شغل از طریق بولتن الکترونیکی ، ماهنامه تیسول ایران ، گزارش های کنوانسیون تحقیقاتی و سالانه ، اعتبارات بین المللی و نمایندگی در پنج قاره ها ، دسترسی به منابع آنلاین برنامه های درسی و پایگاه داده فعالیت های مکالمه ، و به روزرسانی های ماهانه اخبار TESOL.

ساختار آزمون ITBE

زیر مجموعه هدف نوع آزمون نمره زمان
1. خواندن و درک مطلب

1.1

1.2

1.3

خلاصه خواندن

خواندن جزئیات

خواندن انتخابی

موارد منطبق

موارد چند گزینه ای

موارد منطبق

5

5

۴۰ دقیقه
2. عنصر زبان

2.1

2.2

بخش اول

بخش دوم

موارد چند گزینه ای

موارد چند گزینه ای

5

5

۴۰ دقیقه
3. برنامه ها و روش های درسی

3.1

3.2

3.3

3.4

3.5

فرهنگ و روشها

توانایی زبانی

مدیریت کلاس

برنامه ریزی درسی

فعالیت های مکالمه ای

چهار گزینه ای

5

10

5

10

5

۴۰ دقیقه
4. نوشتن

4.1

4.2

4.3

4.4

4.5

محتوا

طراحی ارتباطی

زبان

نوشتن خلاق

نگارش دانشگاهی

چهار گزینه ای

5

10

5

5

5

۴۰ دقیقه
5. بخش شخصی سازی شده

5.1

5.2

5.3

5.4

نظریه ها و تحقیقات

رویکرد شخصی

آموزش آنلاین

تکنولوژی فناوری های آنلاین

چهار گزینه ای

5

5

5

5

۴۰ دقیقه
6- مصاحبه معلمان

(15 دقیقه: مهارت مکالمه ، لهجه ها ، روان بودن ، درک مطلب)

7. بخش شخصی سازی شده

7.1

7.2

7.3

نظریه ها و تحقیقات

تعلیم و تربیت

راه و روش ها

چهار گزینه ای

5

5

5

۴۰ دقیقه