وبینار آموزش برگزاری کلاس های آنلاین

  • صفحه اصلی
  • وبینار آموزش برگزاری کلاس های آنلاین
شکل تصویر یک
تصویر جزئیات رویداد

این رویداد منقضی شده است.

  • اکتبر 16, 2017 - اکتبر 17, 2017
  • زبان انگلیسی
  • 12:00 ق.ظ - 12:00 ق.ظ

آموزش آنلاین چگونه انجام می‌شود؟

آموزش آنلاین یکی از جدیدترین روش‌ها آموزش مجازی است که با کمک نرم‌افزارها در بستر شبکه اینترنت، انجام می‌شود. البته این آموزش‌ها از طرق دیگر نیز ممکن است که به کیفیت این روش نیست. در آموزش آنلاین در بستر شبکه اینترنت، مدرسین و کارآموزان از طریق اینترنت و به صورت همزمان با یکدیگر ارتباط دارند و فرآیند آموزش و یادگیری انجام می‌شود.

در آموزش آنلاین در شبکه اینترنت، در مرورگر اینترنتی همه موارد مانند گرافیک، صدا، تصویر و صفحات وب‌ در ‌دسترس هستند. در این شیوه علاوه بر امکان ارائه محتوای آموزشی، فرصت ارتباط مستقیم و دریافت بازخورد برای طرفین، از طریق ابزار چت، وجود دارد. برای استفاده از این روش آموزشی، دسترسی به یک رایانه و اینترنت با سرعت مناسب ضروری ست.

ابزار مورد نیاز برای برگزاری کلاس آنلاین چیست؟

برای برگزاری کلاس آنلاین به خط اینترنت، لپ تاپ یا کامپیوتر، نرم ‌افزار برگزاری کلاس و برای افزایش کیفیت کلاس، به یک سرور متناسب با نفرات شرکت کننده در کلاس نیاز دارید. البته با توجه نوع آموزش ممکن است به وب‌کم، میکروفون، وایت ‌برد لمسی و … نیاز داشته باشید.

سرویس‌ها و پلتفرم‌های برگزاری کلاس آنلاین نقاط اشتراک زیادی دارد. شما با تسلط بر یکی از آن‌ها می‌توانید به‌خوبی با همه‌ آن‌ها کار کنید. لازمه‌ برگزاری کلاس موفق این است که پیش از هر چیز وقت بگذارید و بر پلتفرم کلاس آنلاین مسلط شوید تا بتوانید کلاس را بخوبی اداره کنید.

شرکت ‌کنندگان در کلاس آنلاین و وبینار چه ابزاری نیاز دارند؟

کافی ست شرکت ‌کنندگان در کلاس آنلاین و وبینار یک کامپیوتر و یا لپتاپ متصل به اینترنت داشته باشند، در این صورت می توانند به راحتی از آموزش ها استفاده کنند. البته کامپیوتر باید امکان پخش صدا را از طریق اسپیکر یا هدفون داشته باشد. در صورتی که ارائه دهنده کلاس از پلتفرم و یا نرم افزار خاصی استفاده کند، شرکت کنندگان می توانند از طریق تبلت و یا گوشی هوشمند نیز از کلاس استفاده کنند.

برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار چه نرم افزاری استفاده شود؟

کلاس های آنلاین و وبینارها را می توان با نرم افزارهای مختلفی برگزار کرد. نوع درس، تعداد مخاطبان و جلسات کلاس‌ها، در انتخاب نرم افزار مناسب برای برگزاری کلاس تاثیر گذار است. معروف ‌ترین نرم‌افزارها برای برگزاری کلاس آنلاین عبارتند از: Adobe Connect، Elluminate Live، Sakai، Team Viewer، WizlQ، وب‌سایت‌های Join.me، Webx، Any Meeting و … . اما نرم‌افزار BigBlueButton و نرم‌افزار adobe connect بیش از سایر نرم افزارها استفاده می شود و خوشبختانه امکان دانلود رایگان نرم افزارهای برگزاری کلاس وجود دارد. این نرم ‌افزارها برای کلاس های دانشگاهی، مؤسسه‌ها، شرکت‌ها و آکادمی‌ها و افرادی که تعداد جلسه‌های متعدد، بسیار مناسب است.

  • هزینه: رایگان
  • جمع slot: 0
  • رزرو اسلات: 0

این رویداد منقضی شده است