آموزش آنلاین چیست؟

شکل تصویر یک
آموزش آنلاین چیست؟

اگر شما هم این روزها علاقه مندید درباره آموزش آنلاین اطلاعات کسب کنید تا یک دوره آموزشی آنلاین ایجاد کنید و یا در یک دوره آموزشی آنلاین شرکت کنید و به دنبال اطلاعات کاربردی و دقیق هستید ، جای درستی اومدید، چون قصد داریم در این مقاله  برای شما درباره اینکه آموزش آنلاین چیست ، ویژگی ها و مزایای آن ، کاربرد آن در صنایع ، سازمان ها و مراکز آموزشی و در نهایت ابزارهای لازم برای ایجاد دوره های آموزشی آنلاین صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

همان طور که قبلاً درباره تاریخچه آموزش مجازی و انواع مختلف آن صحبت کردیم ، آموزش آنلاین زیر مجموعه ای از آموزش مجازی محسوب می شود در واقع می توان گفت این روش پازل گمشده و قطعه تکمیل کننده آموزش مجازی برای به حداکثر رساندن تعامل میان شاگرد و استاد می باشد .پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به ادامه این مقاله بپردازید مقاله آموزش مجازی چیست را مطالعه کنید.

متاسفانه در حال حاضر  بسیاری از افراد آموزش آنلاین را با شیوه های سنتی آموزش مجازی و آموزش آفلاین اشتباه می گیرند و با همین کار با نام این روش آموزشی، بسته های آموزشی ویدیویی  و دوره‌های آموزش از راه دور خود را به فروش می رسانند.که البته مشکل خاصی در این باره وجود ندارد اما این باعث شده است تا دیدگاه درست درباره آموزش آنلاین در جامعه از بین برود .

آموزش آنلاین در دنیا

در جوامع بین الملل ، افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند از یک سو و پدیدار شدن پلتفرم ها و نرم افزار های تخصصی از سوی دیگر، باعث شکل گیری چهره جدیدی از آموزش مجازی (یعنی آموزش آنلاین) شد. آموزش آنلاین به دلیل بهبود آشکار در زیرساخت باعث ایجاد تعامل حداکثری میان دانشجویان و مدرسین می شود و همین امر باعث شد تا شاهد خلاقانه‌ترین متدها و دوره های آموزشی در سرتاسر جهان باشیم . امکاناتی که این نوع آموزش به آموزش مجازی اضافه کرد به مدرسین این اجازه را می دهد تا ضمن برقراری ارتباط مستقیم صوتی و تصویری با دانشجویان هرگونه  محتوا  اعم از ویدئو ، عکس، متن، صوت و غیره را به اشتراک بگذارند. بسیاری از دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر در دنیا با برگزاری دوره های آموزشی آنلاین و استفاده از پلتفرم های ارزشیابی آنلاین می توانند در سرتاسر جهان دانشجو بپذیرند  و پس از پایان دوره آموزشی به آن ها مدارک معتبر اعطا نماید.

آموزش آنلاین در ایران

در حال حاضر در کشور ما بسیاری از موسسات و مراکز آموزشی در حال برگزاری دوره های آموزشی مجازی هستند. از بسته های آموزشی ویدئویی گرفته تا دوره های آموزشی از راه دور و غیرحضوری و آفلاین . اما کمبود سامانه های آموزش آنلاین با راهکارهای علمی و کاربردی برای آنلاین سازی و مجازی سازی دوره های آموزشی موسسات ، دانشگاه ها ، مدارس ، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی به وضوح احساس می شود. ما در کشور بیش از آنکه به نرم افزار ها و پلتفرم ها نیازمند باشیم ، به راهکارهای اصولی و کاربردی برای مجازی سازی تمام و کمال دوره های آموزشی نیازمندیم ؛ تا نه تنها از کیفیت دوره ها کاسته نشود ، بلکه به وسیله ابزارهای آموزش آنلاین و طراحی گیمیفیکیشن ، به جذاب تر و با کیفیت تر شدن دوره های آموزشی منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *